טיפים לצילום מוצרים בסטודיו

טיפים לצילום מוצרים

תאורה

אם תשאלו צלמים מה הדבר החשוב ביותר בצילומי סטודיו, ללא ספק שהתשובה תהיה – התאורה. בעזרת תאורה נכונה ניתן לשנות לגמרי את האווירה של התמונה. למשל ע"י פיזור הפלאשים בחלל הסטודיו ושימוש בסופט בוקס נוכל ליצור הטלת אור אחידה על המוצר או למשל נוכל ליצור צילום קונטרסטי ודרמתי עם אור וצל חזקים ע"י פלאש מהצד ורקע שחור.

עדשות צילום

ציוד צילום הוא דבר יקר ובעדשות אתם ממש לא רוצים לחסוך, כי עדשה מקצועית זה הדבר החשוב ביותר לקבלת תמונה ברורה וחדה אף יותר מגוף המצלמה. עדשות שמתאימות לסטודיו יכולות להיות עדשות לצילום פורטרטים, עדשות קבועות שמספקות חדות גבוהה יותר מעדשות זום ועדשות מאקרו לצילומי תקריב של תכשיטים ומוצרים קטנים.

רקע לצילום

בכדי שמוצר יבלוט, הוא חייב להיות על רקע נקי ונטרלי. רקע מתאים יכול להיות רקע עשוי נייר או בד בצבע לבן, שחור או אפור. כאשר מצלמים מוצרים גדולים כמו דלת או מקרר, יש צורך ברקע רחב דיו ולכן גם חלל הסטודיו צריך להיות גדול מספיק. כאשר מצלמים מוצרים קטנים, ניתן אף להשתמש בקופסא קטנה עם קירות בד לבנים ושקופים. ניתן להשתמש גם ברקע מגוון כמו רקע של טקסטורה של קיר או רקע צבעוני.

חצובה

על מנת להגיע לחדות מירבית, יש צורך בשימוש בחצובה שתמנע את השפעת רעידות הידיים על המצלמה. כמו בכל ציוד הצילום גם בחצובה מומלץ להשקיע היות וחצובה קטנה וחלשה יכולה לגרום למצלמה היקרה שלכם לפגוש את הרצפה.

שלט רחוק / טיימר

למרות השימוש בחצובה, עדיין יכולה להיות הזזה של גוף המצלמה ברגע הלחיצה על הכפתור ולכן מומלץ ב- צילום מוצרים להשתמש בשלט רחוק שמאפשר לצלם ללא מגע במצלמה. בהיעדר אביזר זה, ניתן להשתמש בטיימר במצלמה ולכוונו ל-2 שניות.

השתקפות

מה שיכול להוסיף רושם רב לתמונת המוצר היא ההשתקפות שלו על המשטח שהוא מונח עליו ולכן יש צורך להשתמש במשטח שמשקף את האובייקט כמו לוח פרספקס לבן או שחור.

צל אחורי

יש לוודא שהמוצר נמצא במרחק מספיק מהרקע על מנת שלא יופיע צל מאחור אשר נגרם כתוצאה מפלאש הממוקם מקדימה. אביזר כמו 'סופט בוקס' יכול מאוד לעזור על מנת לפזר את תאורת הפלאש החזק ולרכך את הצל האחורי.

מוצרים מבריקים

כאשר מצלמים מוצרים מבריקים כמו תכשיטים, משקפיים, בקבוקים עשויים זכוכית, מתכת או זהב, כדאי קודם כל לנקות אותם טוב לפני הצילום, כדי למנוע הופעה של לכלוכים וטביעות אצבעות.

אפקטים להגברת החיות

ניתן להשתמש באפקטים שונים שמגבירים את החיות של מוצרים מסוימים כמו כוס בירה, קרטיב, פירות וירקות ע"י ריסוס עם שפריצר מים ופיזור שבבי קרח מלאכותי. על מנת שהלחמנייה או הקוראסון לא יראו יבשים ניתן למרוח אותם במעט שמן.

סגירת תפריט